Acil Sağlık Hizmetleri
05 Eylül 2023

Hastanemiz acil servisi 7 acil tıp uzmanı ve 29 pratisyen hekim olmak üzere 36 hekim, 32 hemşire ve  yardımcı sağlık personeli ile hizmet vermektedir. 

Acil servis bünyesinde Triaj, Sarı Alan, Yeşil Alan, Kırmızı Alan, Enjeksiyon Odası, Resüsitasyon Odası, Adli Müdahale Odası, İzolasyon Odası ve KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer) Ünitesi bulunmaktadır.

Yeşil Alan; Acil olmayan stabil durumdaki hastaların kabul edildiği acil servis bölümüdür. Buradaki hastalara müdahale önceliği sarı ve kırmızı alandaki hastalardan sonra gelmektedir.

Sarı Alan; Stabil ancak acil tedavi gerektiren hastaların kabul edildiği acil servis bölümüdür, tıbbi bakıma ihtiyacı olmakla birlikte durumu ağır olmayan hastalar bu bölümde tedavi edilmektedir. 

Kırmızı Alan; Çok acil durumu olan, kritik, hayati tehlikesi olan hastaların öncelikli tedavi edildiği bölümdür. ·         Acil servisimiz erişkin ve çocuk hastalara 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti vermektedir.

Acil servis hasta giriş kapısından gelen hastalarımız triaj görevlisi tarafından hayati bulguları alınır ve renk koduna uygun alana yönlendirilir. Bu durumun istisnası 112 acil ambulansı ile getirilen hasta grubudur.

Hasta 112 ambulans servisi ile getirildiyse triaj uygulamadan ilgili alana alınır.

Acil serviste tedavisi devam etmekte olan hastalara ziyaretçi kabul edilmez.

Acil servis sorumlu hekiminin gerekli gördüğü hallerde hasta yanına bir hasta yakını kabul edilir.