Evde Sağlık Hizmetleri
07 Nisan 2022

     Evde Sağlık Hizmetleri Birimi; poliklinik girişi zemin katta hizmet vermektedir. Evde sağlık hizmetleri daha önce ilgili dal uzman tabiplerince konulmuş olan tanı ve planlanan tedavi çerçevesinde; kişinin bulunduğu ev ortamında; muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesi, ilacın reçete edilmesindeki özel düzenlemeler saklı kalmak kaydıyla uzun süreli kullanımı sağlık raporu ile belgelendirilen ilaçların reçete edilmesi, tıbbi cihaz ve malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunması, hastanın ve ailesinin evde bakım sürecinde üstlenebilecekleri görevler ve hastalık ve bakım süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesi ve hastalığı ile alakalı evde kullanımı gerektiren tıbbi cihaz ve ekipmanların doğru ve uygun koşullarda kullanılması konusunda eğitim ve danışmanlık gibi hizmetlerin verilmesi ile kapsamlı bir hizmet sunumudur.

BAŞVURU

Evde sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişi ya da bakımından sorumlu olan veli/vasisi tarafından 4443833 numaralı telefonu arayarak başvuru yapmaktadır. Sisteme kaydı yapılan hastanın bilgileri e-mail olarak sistemimize gönderildikten sonra en kısa zamanda doktor, hemşire ve sağlık memurundan oluşan ekibimizle hasta ziyareti gerçekleştirilmektedir.


Evde sağlık ekibi olarak kadromuzda 1 uzman Hekim, 1 pratisyen hekim, 5 hemşire, 1 yardımcı sağlık personeli, 1 evde bakım teknikeri, 1 psikolog, 1 sosyal hizmet uzmanı olmak üzere en iyi sağlık hizmeti gayreti içerisinde görevlerini yapmaktadır.

Bölgemizde toplam 450 aktif hastaya evinde hizmet verilmekte olup, takipleri ilgili ekibimiz tarafından hastanemiz ile koordineli şeklide yürütülmektedir.

Evde sağlık hizmeti birimi olarak Menemen de yaşayan sağlığa ulaşma noktasında sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza özverili bir şekilde sağlık hizmeti verebilmek adına kendini ve çalışmalarını sürekli yenilemekte olup, yapılan çalışmalar sağlık hizmeti alan vatandaşlarımız tarafından takdir edilmektedir.

Bölge halkımıza evde sağlık hizmetleri noktasında tüm birim çalışanlarımız olarak hizmet verme gayreti içerisinde olacağız.