Yatan Hasta Ziyaretçileri Saatleri uyulması Gereken Kurallar
12 Ekim 2018

HASTA VE ZİYARETÇİ KURALLARI

         

     Hastanemizde konuk olarak kaldığınız süre içerisinde rahat ve huzur içinde olmanızı sağlamak amacıyla idaremizce aşağıda belirtilen düzenlemelerde bulunulmuştur.

     Ziyaret saatleri her gün Öğlen 13:00 - 14:00, Akşam 19:00 - 20:00 arasıdır;

- 12 yaşından küçük çocukların vücut direnci büyüklerden daha zayıf olduğundan mümkün olduğunca Hastane ortamına getirilmemesi ve hasta ziyaretlerine getirilmeleri gözbebeğimiz çocuklarımızın sağlığı için zararlıdır. Bu nedenle çocuklarımız hasta olmadığı sürece Hastaneye getirilmemeleri ve hasta ziyaretlerine getirilmemesi rica olunur.

- Hastanemize muayene olmak veya herhangi bir hastane hizmetinden yararlanmak amacıyla müracaat ettiğinizde NÜFUS CÜZDANINIZI, yanınızda bulundurmanız gerekir.

- Randevu aldığınız zaman randevunuza riayet etmeniz ve 30 dk. önce gelip, kaydınızı onaylatmanız gerekmektedir.

     -  Hastanemiz koridorlarında ve poliklinik önlerinde birikme yapılmaması gerekir. Hastanemizin Bekleme salonu mevcuttur.

- Her hastanın kendi sağlığına özgü diyet ve yiyecek kısıtlamaları vardır. Bu nedenle dışarıdan yiyecek getirmek hastalarımızın tedavilerini güçleştirebilir ve iyileşme sürelerini geciktirebilir;

- Hastane binası içinde, tıbbi ve yasal gerekçelerle; hasta, refakatçı ve ziyaretçilerin sigara içmesi kesinlikle yasaktır.                                                                       

-Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis, koridorlarında yüksek sesle konuşmaması gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde    kullanılması; doktor vizite saatlerinde ve saat 22:00 den sonra kapatılması gerekmektedir.

-Yatış sırasında para ve her türlü değerli eşyalarınızı odalarda bırakmayınız Yatış sırasında değerli eşyalarınızı yakınlarınıza bırakınız. Kaybolan eşyalarınızdan hastane idaresi sorumlu değildir.  Hastanemiz görevlileri dışında tanımadığınız ve    güvenmediğiniz insanlardan yardım istemeyiniz.

- Hastanemizin santral telefonu : 444 35 18

 

 

ZİYARET KURALLARI

 

            - Mesai saatleri içindeki ziyaretler her gün öğlen 13:00-14:00 arası, akşam 19:00-20:00 arası olup, bu saatler dışında kesinlikle ziyaretçi alınmaz.

            - Olağanüstü durumlarda nöbetçi hemşire ile telefon bağlantısı sağlanarak ziyaretçinin hastası ile ilgili bilgi alınması sağlanır.

            - 12 yaşından küçük çocukların vücut direnci büyüklerden daha zayıf olduğundan hasta ziyaretlerine getirilmeleri gözbebeğimiz çocuklarımızın sağlığı için zararlıdır. Bu nedenle çocuk ziyaretçi getirilmemesi rica olunur.

            - Ziyarete gelirken yiyecek ve kuru çiçek getirilmeyecektir. Bununla ilgili olarak giriş kapısında kontrol yapılmaktadır.

            - Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmayınız ve yüksek sesle konuşup diğer hastalar rahatsız etmeyiniz.

            - Ziyaretçiler hastane içinde tütün ve alkollü içecekler kullanmaz. Kullananlar hakkında yasal hükümler uygulanacaktır.

            - Hasta ziyareti esaslarına uyulması kontrolü servis çalışanları, hastane girişi güvenlik görevlisi tarafından yapılmaktadır.

 

REFAKET KURALLARI

 

             - Refakatçıların hastane kurallarına uyması gerekmektedir. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.

             - Refakatçılar (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır.

             - Refakatçılar hastaneye ait eşya ve malzemeleri düzenli ve temiz tutacaklar, hastane malına zarar veren refakatçi zararı karşılayacaktır.

             - Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız                                                  etmeyecek şekilde kullanılması; doktor vizite, saatlerinde ve saat 22:00 den sonra kapatılması gerekir.

             - Refakatçılar adlarına düzenlenmiş refakat kimlik kartlarını, sürekli takılı tutacaklardır.

             - Refakatçılar ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.

             - Refakatçılar hastane dahilinde de tütün ve alkollü madde kullanmayacaktır.

            - Refakatçılar hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek verilmeyecektir.

            - Refakatçılar hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayacak, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmeyeceklerdir.

            - Süresi biten refakatçi kimlik kartları yenilenecektir.

            - Refakatçılar, refakat kartlarını göstermek sureti ile hastanemiz yemek hizmetlerinden ayrı ücret ödemeksizin yararlanacaklardır.

            - Refakatçi değişimlerinden servis hemşireleri haberdar edilecektir.

            - Refakatçılar hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber verilecektir.