İzmir Menemen Devlet Hastanesi

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
İzmir Menemen Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Adli Rapor

Güncelleme Tarihi: 04/02/2018

Hastanemiz adli rapor birimi Savcılık veya Mahkemeler tarafından hastalar hakkında hastanemizden istenilen, hastaların son durumlarını belirten raporların (kati raporlar) ve/veya hastalar hakkında istenilen tıbbi belge ve bilgileri toplanıp, üst yazı ile gönderilmesini sağlayan birimdir.

                Hastanın tedavi gördüğü ilgili bölüm tarafından düzenlenen raporlar ve/ veya ilgili klinikten ve arşivden temin edilen hastalara ilişkin tıbbi belge ve bilgiler üst yazısı hazırlanarak adli kurumlarla ilgili yazışmalar yapar.

                Adli vaka işlerinden sorumludur.

                Her turlu yaralama suçuna ait yazışmaları düzenler. Adli yazışma ve soruşturmaları yürütür.

                Adli kanıt niteliği taşıyan tetkik sonuçları ve grafi asılları ile ilgili mevzuatta belirtilen evraklar için tedbirler alır.

                Adli makamlarca hekimden istenilen ve kişinin tıbbi durumunu tespit ederek sorulan soruları yanıtlayan, hekimin görüş ve kanaatini bildiren raporları ilgili mercilere gönderir.

                İş kazaları, trafik kazaları, darp olguları, yanık ve elektrik çarpma; her türlü düşme, delici kesici alet yaralamaları, zehirlenmeler, intihar girişimi, gözaltı ve cezaevinde meydana gelen yaralamalarla ilgili hekimler tarafından düzenlenen kati rapor takibinden sorumludur.

                Hastane Yöneticisi ve Hastane Müdürünün kendisine verdiği diğer hizmetleri yapar.

                Adli tıbbi kayıtlarına gelen - giden evrak sırası verir.

                Analizi tamamlanan adli örneklerinin adli makamlarca istek durumunda doğrulama yapılması amacıyla yedekleme yapar.