Haberler

HASTANEMİZDE YENİ BİRİMLER TÖRENLE AÇILDI.

Hastane bahçesi'nde düzenlenen Açılış Töreni’ne Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit, Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Hocaoğlu, Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Menemen İlçe Sağlık Müdürü Dr. Semra İper, Sağlık Tesisleri Yöneticileri ile hastane çalışanları, Menemendeki diğer yerel yöneticiler ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

Açılışı gerçekleştirilen birimlerin tanıtımını yapan ve yeni hedeflerini anlatan başhekimimiz Op. Dr. Nusret Ayaz “Bize verilen görevin ağırlığını ve yeni birim kurmanın zorluklarını biliyorduk, ancak aldığımız destekler gün geçtikçe motivasyonumuzu arttırdı. Hastanemizin çeşitli alanlarında Menemen halkımızın da katkılarını alarak yaptığımız tadilatlar ile nitelikli hizmet birimlerini sırasıyla başlattık. Ancak henüz ihtiyacımız bitmiş değil. Daha iyi hizmet için 22 odalı ek bina ihtiyacımız var ve buna yönelik projemizi başlattık bir an önce onunda sonuçlanmasını arzu ediyoruz. Gönülden katkıları için çalışma arkadaşlarıma, hayırsever bölge halkına, yöneticilerimize ve siyasetçilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu ise yaptığı konuşmada "Bizler sağlık yöneticileri olarak ülkemizde son 15 yılda sağlıkta yaşanan gelişmelerin içinde bulunmaktan gurur duyuyoruz. Geçmişte hastalarımız sağlık kurumlarından hizmet almakta zorluklar yaşıyordu. Bugün ise sağlık hizmeti sunan birimlerimizi halkımızın ayağına götürüyoruz. Diğer yandan Menemen Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet alan hastalarımıza dokunacak yeni hizmet noktalarının açılışını da gerçekleştirmekteyiz. Burada ana hedefimiz hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını geldikleri hastanede nitelikli hizmet ile karşılayabilmek. Bugün açılışı yapılan yeni birimler de halkımıza bu yönde hizmet sağlayacaktır. Ben hastanemize bu özellikli birimleri bizlere kazandıran Sayın Başhekimimize ve Sağlık Tesislerimizin olmazsa olmazı sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi iletiyor, Menemen halkına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

İzmir’deki sağlık yatırımlarına değinen Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli konuşmasında "Bugün mutlu bir günümüz. Sayın Başhekimimizin anlattığı gibi Menemen'de çoktan hizmete başlatılmış birçok birim oldu ve toplu açılışlarını yapmak bugün bize nasip oldu. Bugün açılışını yapacağımız birimlerin yaklaşık 300.000 TL'lik bir yatırım olduğunu görmekteyim. Hükümetimiz tüm yatırımlara önem vermekte, desteklemekte ve desteklemeye de devam edecektir. Çiğli de açılan 517 yataklı Bölge Hastanemiz, Bayraklı da yapımı devam eden 2040 yataklı Şehir Hastanesi projemiz ve yakında açılışını yapacağımız Bornova Devlet Hastanemiz ve yeni ilave projelerimiz bunlara örnektir. Tüm bunları kısa sürede halkımızla buluşturmaya gayret etmekteyiz. Bugün burada iş birliği içerisinde güzel bir ekip çalışmasının örneğini görmekten memnuniyet duyuyorum. Emeği geçen, katkıda bulunan başta Sağlık yöneticilerimiz olmak üzere, yerel yönetim ve bölge halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Menemen Devlet Hastanesi’ne katkıda bulunan hayırsever Zehra Karasulu ve ailesini sahnede karşılayan Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli teşekkür belgesi vererek çiçek takdim etti. Kesilen açılış kurdelesi ve açılan birimlerin gezilmesinin ardından tören son buldu.

Ziyaret edilen yeni birimlerden birkaçına değinecek olursak;

Palyatif Bakım Kliniği Kronik Rahatsızlığı Olan Hastalarını Ağırlıyor:

Menemen DH Dâhiliye Servisi’nin bir bölümü Palyatif Bakım Servisi’ne dönüştürülerek 10 yatak kapasiteli serviste nitelikli hizmet sunumu planlandı. Palyatif Bakım gereksinimi olan hastaların uzun süreli tedavi ve bakımları yapılarak yaşam kalitelerinin arttırılması hedeflendi.

Ek Poliklinik Binası ile Poliklinik Alanları Rahatlıyor:

İdari hizmetlerde kullanılan D Blok, artan hasta sayısı ve daha çok polikliniğe ihtiyaç duyulması nedeni ile tadilatı yapılarak 5 adet poliklinik odasına dönüştürüldü. Oluşturulan bu alanda 2 adet Göğüs Polikliniği ile SFT odası, Kalp Damar Cerrahi ve Plastik Cerrahi Poliklinikleri hizmete başlatıldı.

Mahkûm Kliniği Özel Alanda Hizmet Veriyor:

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumlarının danışmanlığı ile A Blok bodrum katında yapılan tadilatlarla “Mahkûm Kliniği” oluşturuldu. Yönetmeliklere uygun nitelikte düzenlenen Klinikte ayaktan muayene ve yataklı tedavi hizmeti verilmeye başlandı. Gerekli fiziki güvenlik önlemleri alınarak oluşturulan Mahkûm Kliniği’nde poliklinik odasının yanı sıra yataklı tedavi için 3 erkek, 2 kadın ve 2 çocuk kapasiteli servis odaları bulunmaktadır.

 

 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Menemen İlçe Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.